BU AYIP BİZE YETER

Geçtiğimiz hafta çocukluk arkadaşımın Bursa Osman Gazi İlçesinde görev yaparken görevi başında şehit olan  Polis oğlu Hayrettin  Yılmaz' ın şehit olmasından dolayı evlerinde taziyeye gelenleri kabul ettiğimiz sırada taziyeye gelenlerden  bazılarının   Tunceli'de operasyona giden askerlerimizden ikisinin donarak  şehit olduğunu,  bazılarınında donmak üzereyken kurtarıldıklarını konuştuklarına kulak misafiri oldum ve ilk  fırsatta eşime telefon ederek haberleri dinleyip dinlemediğini iki askerin  donarak şehit olup olmadığını sordum,   " doğru iki  askerimizin   donarak şehit olduğunu,  bazılarınında donmak üzereyken kurtarıldığını alt yazıdan okudum "    diyen eşim şehit acısıyla yanan yüreğimizdeki acıyı tamamen yaktı,   ateşi alevlendirdi.
Donarak iki askerimizin şehit olduğuna bit türlü inanamadım.  Nasıl inanayım ki ! Bu devirde her türlü şartlarda kullanılan teknoloji devrinin yaşandığı,  her türlü hava şartlarına uygun kıyafetlerin üretildiği  günümüzde   Türkiye gibi büyük bir ekonomiye sahip devletin askerlerinin  2018 yılında donarak ölmesinin savunabilecek, anlatabilecek ve inanılacak  hiç bir izahı yok. 
Baba ocağında babasının ve annesinin kıyamadığı  geceleri sürekli kontrol ettiği  açıksa üzerini örttüğü evladını  zenginlerin, siyasilerin, bürokratların çocuklarının bedelli yaparak,  çürük raporu alarak kaçtıkları askerlik görevine davul ve zurna ile eğlenerek, güle oynaya gönderirken, yanlarındayken  öpmeye, koklamaya kıyamadıkları  uyurken başlarında nöbet tuttukları evlatlarının  her imkanın olduğu günümüzde donarak şehit olmalarının ayıbı  bize yeter,
Allah aşkına anne ve babaya oğlunuz terör saldırısıyla değil, donarak şehit oldu haberi gidince o anne ve babanın tutumu ne olur ki ? Bu haber nasıl verilir  ? 
Bunun izahı varsa birileri bana anlatsın. 
Diğer taraftan sevgilisi soğukta üşüdüğü için ağlayan mankeni  birinci sırada  yapan televizyon kanallarının ülkemizin ayıbı ve utancı olan iki askerimizin  donarak şehit olmasını diğerlerinin donmak üzereyken kurtarılmaları haberini  sadece alt yazı ile haber yapmaları da ayrı bir ayıptır. 
Yıllardır ülkemiz insanlarını kalitesiz,  sıradan,  uyduruk dizilerle, ses yarışmalarıyla, sörsayvır gibi tiksindirici, iğrenç proğramlarla, yetmiş yaşına gelmiş zatı muhteremlere on sekiz yaşında eş bulma proğramlarıyla,  gelin, kaynana proğramlarıyla  uyutan televizyon kanallarının bu vurdumduymazlıklarına,  sorumsuzluklarına. ayıbına  diyecek bir şey bulamıyoruz.
Televizyon kanaları kime hizmet ediyor anlamış değilim. 
Ama TV kanalları da haklı nasıl olsa ölenler,  şehit olanlar fakir fukara ailelerin çocukları. 
Sizler deniz kenarında villalarda oturan, yatları, katları, gökdelenleri olan  muhteremlerin çocuklarının şehit olduğuna şahit oldunuz mu ?
Günlerini konken masalarında. eğlencelerde geçiren makam aracı şoförü hizmetçisi olan  süslü,  kokoş bir kadının ağladığını gördünüz mü ?
Son model koruyucu, zırhlı makam aracı olan, şoförü koruması, olan elinde çanta, gözünde güneş gözlüğü olan   ensesi kalın  iş adamının  şehit oğlunun tabutuna sarıldığını gördünüz mü ? 
Üzerinde doğru dürüst elbisesi olmayan anne ve babanın feryatlarını, göz yaşlarını bunlardan gördünüz mü, 
 buralardan vatan sağ olsun söylemini duydunuz mu ?
Sosyetenin,  zenginlerin, siyasetçilerin çocukları çürük raporu alıyor, bedelli askerlik yapıyorlar  hal böyle olunca TV kanalları fakirin donarak şehit olan çocuklarını neden  haber yapsın ki ?
Bazen kendime aşağıdaki soruları sorduğum çok olur.
Polis Anadolu'nun fakir çocuklarıdır,
Astsubay Anadolu'nun fakir çocuklarıdır,
Uzman Çavuş, Uzman Onbaşı, Uzman Er Anadolu'nun fakir çocuklarıdır.
Şehitler Anadolu'nun fakir çocuklarıdır.
O zaman sormak gerekmiyor mu  zenginlerin yaşadığı fakirlerin şehit olduğu  ülkemizde Anadolu'nu  fakir yiğit, gözü kara vatan sever evlatları olmasa Türkiye'nin hali ne olacak ?
Söylenecek dört kelime
" BU AYIP BİZE YETER ," 

Anket

Türk Tipi Başkanlık sistemi Hakkında!
 Cumhurbaşkanlığı sistemi faydalı olacak
 Cumhurbaşkanlığı sistemi zararlı olacak
 Cumhurbaşkanlığı sist.hak bilgim yok.
 Cumhurbaşkanlığı sist.hak. endişeliyim