Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın'dan haddini aşan sözler !

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'ın katıldığı bir televizyon programında kullandığı, "İs

  Rektörü Prof. Dr. 'ın katıldığı bir televizyon programında kullandığı, "İslami olarak na itaat etmek farz-ı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" sözleri, tepkiye yol açtı.

Rektör Ramazan Taşaltın'dan haddini aşan sözler

Açıklamaları yankı uyandıran Taşaltın'a,  Grup Başkanvekili Naci Bostancı da twitter hesabından, "Harran Üniversitesi rektörünün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla, Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur" paylaşımıyla tepki gösterdi.

Rektör Ramazan Taşaltın'in sözlerine AK Parti'den yanıt


"ONAYLAMIYORUZ, YÖK KONUYLA İLGİLENİYOR"
AK Parti MYK sonrası konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, de "Bu tip ifadeleri sorunlu buluyor, katılmıyoruz,  konuyu incelemektedir" dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN TAVRI NET
Başkan Erdoğan da daha önce benzeri konularda yapılan haddi aşan açıklamalara yönelik "Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla dikkat çekmek, popüler olmak için söylenen bu sözleri asla kabul edemeyiz. Hele hele bu tartışmayı dinimizin kavramlarıyla yürütmek inancımıza da dinimize de haksızlıktır" demişti..

Kaynak: Sabah

Anket

Türk Tipi Başkanlık sistemi Hakkında!
 Cumhurbaşkanlığı sistemi faydalı olacak
 Cumhurbaşkanlığı sistemi zararlı olacak
 Cumhurbaşkanlığı sist.hak bilgim yok.
 Cumhurbaşkanlığı sist.hak. endişeliyim